Kilka słów o mnie

O GRAŻYNIE

Działalność w branży ubezpieczeniowej rozpoczęłam w roku 1992 pomagając mojemu mężowi w prowadzeniu agencji ubezpieczeniowej. Na naszym rynku był to początek ubezpieczeń na życie, od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych, które były mi szczególnie bliskie z powodu moich doświadczeń jako pracownika służby zdrowia. W tych ubezpieczeniach szczególnie ważne jest dostosowanie umowy ubezpieczenia i ocena ryzyka ubezpieczonego , ponieważ realizacja umowy zależy od wieku, stanu zdrowia i rodzaju aktywności, jakie mamy w momencie przystępowania do ubezpieczenia.

Rok 1998 był czasem rozwoju Daewoo Towarzystwa Ubezpieczeniowego S.A., które zaproponowało mi budowę od podstaw i prowadzenie filii w Iławie, oraz budowanie sieci sprzedaży. Praca ta pozwoliła podnieść mi kwalifikacje w branży ubezpieczeń i zapoznać się ze specyfiką kompleksowej obsługi sieci agencyjnej oraz indywidualnego klienta oczekującego dobrej obsługi i poszukującego niskich składek za proste z reguły ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkań, domów i gospodarstw rolnych.

W roku 2003 rozpoczęłam działalność, jako niezależny od zasady wyłączności agent ubezpieczeniowy, który reprezentuje i współpracuje z kilkoma Ubezpieczycielami, oferując ubezpieczenia nakierowane na różnorodne potrzeby Klientów. Ten rodzaj działalności, w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego, skierowany jest na oczekiwania Klientów, dla których Ubezpieczyciele mają przygotowane gotowe pakiety ubezpieczeniowe.

Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji naszego zespołu i unowocześnianiu infrastruktury firmy oraz dbałości o najwyższej jakości obsługę naszych klientów, jesteśmy czołową firmą pośrednictwa ubezpieczeniowego na lokalnym rynku, specjalizującą się w ubezpieczeniach dla klientów indywidualnych, gospodarstw rolnych oraz w zakresie standardowych ubezpieczeń dla małych i średnich podmiotów gospodarczych, szczególnie w branży medycznej.

Posiadamy pełnomocnictwa agencyjne czołowych Towarzystw Ubezpieczeniowych działających na naszym rynku: 

Naszymi partnerami w ubezpieczeniach - ogólnych – majątkowych są:

1. CONCORDIA POLSKA T.U.W.

2. ERGO HESTIA S.A.

3. GENERALI S.A.

4. INTER POLSKA S.A.

5. INTERRISK S.A.

6. UNIQA S.A.

7. WARTA S.A.       

  • Warta
  • Concordia
  • Generali
  • Ergo Hestia

                       

Naszymi partnerami w ubezpieczeniach na życie są:

1. CONCORDIA CAPITAL S.A.

2. ERGO HESTIA STUnŻ S.A.

3. GENERALI ŻYCIE S.A.

4. MACIF ŻYCIE TUW

 

MISJA I WARTOŚCI

Nasza misja:

Dajemy naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa poprzez budowanie zaufania i stałych mocnych więzi z naszymi partnerami. Codzienna współpraca z naszymi Klientami polega na pielęgnowaniu relacji opartych na zaufaniu i tworzeniu dodatkowych wartości, oraz dostosowania, jakości naszych usług do indywidualnych potrzeb naszych klientów i w konsekwencji osiągnięcia wspólnych korzyści z długoterminowej współpracy.

Naszym Klientom gwarantujemy:
1. Kompleksową obsługę ubezpieczeń na życie, majątkowych i komunikacyjnych,
2. Korzystne ceny i warunki ubezpieczeń dostosowane do ich potrzeb,
3. Szeroki zakres oferty renomowanych zakładów ubezpieczeń,
4. Specjalistyczna pomoc w przypadku powstania szkody i jej likwidacji,
5. Długoletnią dobrą współpracę.

Jesteśmy z Wami ponad 20 lat, obsługę swoich ubezpieczeń już powierzyli nam Wasi przyjaciele i znajomi, będzie zaszczytem dla nas, jeżeli i Państwo powierzycie nam obsługę ubezpieczeń swojego majątku.

ATUTY

Doświadczenie

Doświadczenia naszej agencji ubezpieczeniowej przekraczają 20 lat działalności w branży ubezpieczeń. Z naszego doświadczenia wynika szeroka znajomość produktów ubezpieczeniowych proponowanych na rynku ubezpieczeń, w szczególności tych, które Państwu oferujemy.

Profesjonalizm

Jesteśmy profesjonalnymi doradcami i partnerami, którzy rzetelnie przedstawiają Państwu warunki umów ubezpieczenia napisane niejednokrotnie niezrozumiałym prawniczym językiem. W szczególności w zakresie udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, ryzyk wyłączonych z tej ochrony oraz obowiązków Ubezpieczonego i postępowania w przypadku powstania szkody.

Pomoc

Dla naszych Klientów jesteśmy dostępni przez całą dobę, szczególnie w trudnych przypadkach powstania szkody.

CERTYFIKATY

W rejestrze agentów ubezpieczeniowych:

https://au.knf.gov.pl/Au_online/faces/szukajAgenta.xhtml

Certyfikaty

Certyfikaty

Certyfikaty

Certyfikaty

Certyfikaty

Szkolenia CAPIK

PRZYPADKI

1. Kolizja samochodu osobowego z cysterną

Przykład szkody w środowisku (koszty rekultywacji)

W dniu 12 listopada 2006 r. niedaleko Wrocławia doszło do kolizji samochodu osobowego z cysterną przewożącą olej opałowy. Sprawcą kolizji był Pan Jerzy Kowalski (18 lat), kierujący pojazdem osobowym należącym do swojego ojca. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

W wyniku kolizji na drogę oraz do rowu melioracyjnego należącego do Skarbu Państwa przedostała się duża ilość oleju opałowego. Straż pożarna natychmiast ustawiła zapory balotowe na rowie melioracyjnym. Starosta, aby nie dopuścić do powiększenia się szkody w środowisku, podjął decyzję o niezwłocznym usunięciu zanieczyszczeń z gleby i powierzchni wody w rowie. Prace trwały 2 miesiące. Wykonawca prac wystawił dwie faktury na łączną kwotę 147 tys. zł

Zgodnie z art. 102 ust. 6 ustawy Prawo ochrony środowiska koszty rekultywacji ponosi podmiot, który spowodował zanieczyszczenie

Na podstawie w/w przepisu Starosta wydał decyzję administracyjną nakładającą na sprawcę (kierowcę) obowiązek pokrycia kosztów rekultywacji przez zapłatę pełnej kwoty na rachunek Powiatu w terminie 14 dni od doręczenia decyzji

Należność egzekwowana jest na podstawie art. 21/47 ordynacji podatkowej; wniesienie odwołania pozostaje bez wpływu na termin uregulowania należności.

2. Pod solidną ochroną ubezpieczyciela

Kierowcy wiedzą doskonale, że na drodze wszystko wydarzyć się może i to nie z ich winy, ale nawet wtedy, kłopotów też może być mnóstwo. Pan Marian Kowalski może mówić o dużym szczęściu – przystąpił do ubezpieczenia OP Kierowcy.
To, jak bardzo, to ubezpieczenie pomogło mu w życiu, mógł przekonać się już niebawem. Miesiąc później jechał samochodem dostawczym na zachód Europy. Na autostradzie w Niemczech uderzył w niego inny samochód. Kierowca nie zachował należytej odległości i nie dostosował prędkości do panujących warunków. Całe szczęście nic nikomu się nie stało. Auto prowadzone przez sprawcę, niemieckiego kierowcę, zostało poważnie uszkodzone. Ciężarówkę pana Mariana też trzeba było odholować na parking firmy sprzątającej autostradę. Kiedy wydawało się, że to już koniec kłopotów, nagle okazało się, że owszem ubezpieczenie pokryje naprawę uszkodzonego pojazdu, ale najpierw trzeba go odebrać z parkingu.
- Warunkiem jego odbioru było uregulowanie rachunku za uprzątniecie autostrady – opowiada Marian Kowalski. - Niestety ubezpieczyciel nie uznał tej kwoty i bez żadnych podstaw zakwestionował prawidłowość zapłaconej faktury. Byłem zrozpaczony. Co teraz? Przecież to niemałe pieniądze, a mnie nie stać na zapłacenie takiego rachunku i to jeszcze w euro. Całe szczęście, kiedy dzwoniłem do żony, podpowiedziała mi, że przecież wykupiłem w Grupie Concordia ubezpieczenie, dzięki któremu mogę wynająć adwokata. Okazało się, że natychmiast po telefonie do biura Grupy Concordia i zgłoszeniu problemu podano panu Marianowi nazwisko i kontakt do adwokata, który zajmie się jego sprawą.
- Bardzo szybko udało się sprawę wyjaśnić na moją korzyść i to bez ponoszenia przeze mnie jakichkolwiek kosztów dodatkowych – mówi Marian Kowalski. – Adwokat bez trudu poradził sobie z tą sprawą. Ubezpieczyciel kierowcy, który spowodował wypadek jednak musiał zapłacić także za wydanie mojego samochodu z parkingu przy autostradzie. Pojazd został naprawiony. Po tej sprawie mogę powiedzieć, że mądry Polak przed szkodą i do tego solidnie ubezpieczony może czuć się bezpiecznie w każdym miejscu na świecie i w każdych okolicznościach.

3. Inwalida po wypadku

20-letni Adam K. jechał z kolegami na wycieczkę autokarem, kiedy podróż została przerwana przez wypadek. Ich pojazd zderzył się z ciężarową lawetą. Zginęło kilka osób, on sam został inwalidą do końca życia. Ustalenie przyczyn wypadku jest utrudnione, bowiem kierowca autokaru poniósł śmierć na miejscu. Z dochodzenia policyjnego wynika, że to on najprawdopodobniej ponosi winę za wypadek. Tuż przed zderzeniem nie zachował należytej ostrożności wyprzedzając inny pojazd. Chłopak stara się uzyskać zadośćuczynienie za koszty leczenia i dożywotnią rentę. Czy Adam K. gdyby posiadał ubezpieczenie Ochrony Prawnej mógłby liczyć na pomoc w dochodzeniu swoich roszczeń od biura podróży, które było organizatorem tej feralnej wyprawy?
Jak sprawa mogłaby się potoczyć, gdyby Adam K. posiadał ubezpieczenie OP?
- Gdyby Adam K. posiadał odpowiednie ubezpieczenie OP mógłby liczyć na to, że zakład ubezpieczeń nie tylko poleci mu prawnika – specjalistę, ale również pokryje koszty związane ze sprawą. Jeśli roszczenia Adama K. wynoszą ponad 200.000 zł, będzie to minimum 14.400 zł Do tego zakład ubezpieczeń wyłoży koszty sądowe (nawet powyżej 20.000 zł w dwóch instancjach) oraz wszelkie wydatki związane z prowadzeniem procesu (np. zaliczki na biegłych – nawet do 3000 – 4000 zł). Poza tym Adam K. będzie miał gwarancję, że otrzyma należne świadczenia bez potrącenia „prowizji” tzw. firmy odszkodowawczej – mówi Jakub Nawracała, radca prawny Concordii.

Oferta Agenta

UBEZPIECZENIA W ŻYCIU PRYWATNYM

"Najlepsze ubezpieczenia dla Ciebie i Twojej Rodziny"

Dom rodzinny, ognisko domowe to wartości, które najbardziej chcielibyśmy chronić. My możemy zaproponować pełną ochronę ubezpieczeniową dostępną na rynku dla zabezpieczenia majątku, zdrowia i życia rodziny.

Wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniami załatwisz w naszym biurze, możesz także liczyć na naszą pomoc w przypadku wystąpienia szkody w zakresie informacji o postępowaniu, prawach i obowiązkach klienta, przyjęcie zgłoszenia szkody, udzielanie informacji na temat przebiegu likwidacji szkody.

Pomyśl o sobie i swoich najbliższych!

Nasza oferta obejmuje wszystkie oferowane na rynku rodzaje ubezpieczeń prywatnych w szczególności tak ważne ubezpieczenia:

1. Mieszkanie i dom

Ubezpieczenie mieszkania gwarantuje nam odszkodowanie w razie kradzieży, zalania czy zniszczeń spowodowanych przepięciem elektrycznym. Ubezpieczenie mieszkania przewiduje także ochronę ubezpieczeniową na wypadek powodzi, silnych opadów czy silnych wiatrów.  Ubezpieczenie dotyczy także ochrony przed ogniem. Do polis mieszkaniowych dołączane są także często usługi assistance, takie jak wizyta ślusarza czy hydraulika

2. Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Polisa OC to nie tylko temat dla kierowców. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może przydać się każdemu z nas w codziennym życiu. Polisa OC w życiu prywatnym ma wiele zalet o ile mądrze ją wybierzemy. Zalałeś mieszkanie sąsiadowi? Twoje dziecko rozbiło szybę w szkole? Pies ugryzł przechodnia w trakcie spaceru? A może potrąciłeś pieszego w czasie jazdy na rowerze? Z ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym poczujesz się pewniej w powyższych nieprzyjemnych sytuacjach. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę przed roszczeniami osób, którym Ubezpieczony wyrządził szkodę. Zakres ubezpieczenia może obejmować również pokrycie kosztów ochrony prawnej.

3. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

To ubezpieczenie chroniące przed ryzykiem prowadzenia sporów prawnych i ponoszeniem kosztów z nimi związanych. Przedmiotem ubezpieczenia nie jest, więc konkretna rzecz, tylko (tak jak w ubezpieczeniach OC) interes majątkowy. Ma, więc ono charakter niematerialny. 

Warto również zwrócić uwagę na powiązania między OC a OP – ubezpieczeniami, które wzajemnie się uzupełniają. Zadaniem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest spełnianie zasadnych roszczeń odszkodowawczych, które inna osoba podnosi przeciwko Ubezpieczonemu oraz, jeśli to konieczne, troska o to, aby bezzasadne roszczenia osób trzecich zostały skutecznie oddalone. Nie jest to jednak ubezpieczenie, które będzie bronić interesów Ubezpieczonego, jeżeli sam poniósł jakąś szkodę. W takim przypadku możliwe jest uzyskanie dalszej pomocy od swojego Ubezpieczyciela w zakresie ubezpieczenia ochrony prawnej. Umożliwia ono dochodzenie własnych roszczeń odszkodowawczych drogą sądową bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. 

Ubezpieczony może być chroniony w kilku sferach: w ramach komunikacji, w życiu prywatnym i zawodowym, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub rolniczej.

4. Samochód

Ubezpieczenia komunikacyjne możemy podzielić na dobrowolne i obowiązkowe. Obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu jest zawarcie ubezpieczenia OC. Takie ubezpieczenie gwarantuje poszkodowanemu, że otrzyma on odszkodowanie z tytułu wypadku, który został spowodowany z naszej winy. Ubezpieczenie autocasco obejmuje skutki takich zdarzeń, jak kradzież czy wypadek. Dzięki tej polisie mamy także pewność, że dostaniemy odszkodowanie np. w przypadku aktów wandalizmu - porysowania lakieru, wybicia szyb. Ubezpieczenie chroni nas także przed skutkami żywiołów, przede wszystkim gradu, silnego wiatru oraz ulewnego deszczu.

Do polis komunikacyjnych dołączane są także często usługi assistance – pomocy w razie wypadku.

Dodatkowo możemy wykupić także ubezpieczenie ochrony prawnej pojazdu, która zabezpiecza od strony finansowej właściciela oraz użytkowników ubezpieczonego pojazdu przed ryzykiem zaistnienia problemów prawnych związanych z tym pojazdem.

5. Domek letniskowy

Specjalne ubezpieczenie, które sprawi, że każdy właściciel domku nad jeziorem będzie mógł spać spokojnie - nie tylko podczas wakacji.

6. Jacht

Możemy ubezpieczyć jachty (żaglowe, żaglowo-motorowe, motorowe- w tym skutery wodne), zarejestrowane w rejestrach prowadzonych przez właściwe organy administracji żeglugi śródlądowej lub inne uprawnione podmioty i jachty dopuszczone do żeglugi śródlądowej, oraz inny sprzęt wodny (kajaki, łodzie, deski windsurfingowe, itp.).

Zakres ubezpieczeń obejmuje eksploatację jachtów na akwenach śródlądowych Rzeczypospolitej Polskiej i Europy w celach turystycznych, sportowych i szkoleniowych, okres wyłączenia jachtu z eksploatacji, oraz transport lądowy na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i Europy. Dodatkowa ochrona może zostać udzielona na czas udziału w regatach i zawodach sportowych.

Kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa może obejmować:

  • jachty i sprzęt wodny - od ryzyka uszkodzenia, zniszczenia i utraty,
  • odpowiedzialność cywilną użytkownika wobec osób trzecich innych niż załoga jachtu lub współużytkownika sprzętu wodnego,
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków członków załogi lub użytkownika sprzętu wodnego,
  • rzeczy osobiste członków załogi lub użytkownika sprzętu wodnego.

7. Ubezpieczenie w czasie urlopu lub podróży zagranicznej.

Nieprzewidziane i nagłe wydarzenia mogą zepsuć cały urlop. Podczas wakacji zdarzają się kradzieże, zniszczenie lub zgubienie bagażu, zniszczenie sprzętu turystycznego czy wreszcie nagłe choroby. Polisa gwarantuje nam oczywiście pokrycie kosztów tego typu strat. Zakres ubezpieczenia turystycznego jest jednak znacznie szerszy. To przede wszystkim gwarancja dostępu do lekarza i zwrot kosztów leczenia.

W polisach turystycznych bardzo ważne są też usługi assistance. Infolinie towarzystw ubezpieczeniowych są najczęściej czynne całą dobę. Rozszerzając zakres ubezpieczenia polisy turystycznej możemy otrzymać także pomoc medyczną w przypadku podjęcia pracy zagranicą lub uprawiania sportów.

8. Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się każdemu i wszędzie.

Zaletą ubezpieczenia jest możliwość dostosowania umowy pod względem czasu ochrony, zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia i świadczeń dodatkowych do konkretnych potrzeb ubezpieczonych osób i możliwości finansowych ubezpieczającego.
Wypłacone świadczenia stanowią dla poszkodowanego finansowe wsparcie w nieszczęściu, jakie go dotknęło. Ponadto wsparcie w trudnych chwilach polisa daje szeroki wachlarz usług assistance.

Ubezpieczyciel może przejmować odpowiedzialność za skutki zdarzeń objętych umową ubezpieczenia, niezależnie od miejsca i chwili ich zajścia, pod warunkiem, że nastąpiły w okresie ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie może działać przez całą dobę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą.

9. Ubezpieczenia zdrowotne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje nam gwarancje opieki  z podwyższonym standardem i likwiduje problem kolejek do specjalistów. Firmy ubezpieczeniowe gwarantują zarówno dostęp do prostych zabiegów ambulatoryjnych, jak również do skomplikowanego leczenia szpitalnego. Oferują także usługi assistance, pomagając w znalezieniu najbliższej placówki medycznej lub apteki.

10. Ubezpieczenia Sportowo-Rekreacyjne

Ubezpieczenia zdrowotne to także doskonałe rozwiązanie dla wszystkich uprawiających sport. I nie jest tu istotne, czy uprawiamy sport zawodowo czy tylko rekreacyjnie. Każdy sportowiec bez kłopotu znajdzie na rynku ofertę dla siebie.
Dla zawodowców ubezpieczyciele oferują specjalne produkty.

Ubezpieczenia sportowe bądź sportowo-rekreacyjne zapewniają ochronę wszystkim tym, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje związane z uprawianiem sportu zawodowo lub uprawianiem sportów ekstremalnych. Ubezpieczenie dla sportowca może być sprzedawane indywidualnie lub w formie ubezpieczenia grupowego (drużyny, związki sportowe).

11. Ochrona życia - rozwiązania zabezpieczające zobowiązania finansowe.

Przez całe nasze życie próbujemy zapobiegać różnego rodzaju nieszczęściom, które mogłyby spotkać naszych bliskich. Jednak niezależnie od tego jak bardzo byśmy się starali, wszyscy jesteśmy narażeni na choroby i wypadki. Niestety, zamiast przygotować się na takie sytuacje, rozmyślania na ten temat odsuwamy często „na potem”, do chwili, kiedy nieszczęście dotyka członka naszej rodziny lub nas samych. Wtedy często okazuje się, że nie mamy odpowiednich środków, aby zaopiekować się najbliższą osobą lub umożliwić innym opiekę nad nami. Celem ubezpieczenia jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego właśnie w takich trudnych chwilach.

Ocena stanu zdrowia osoby przystępującej do ubezpieczenia odbywa się na podstawie deklaracji zdrowia, kwestionariusza zdrowia lub ewentualnie badań lekarskich przeprowadzanych na koszt Ubezpieczyciela, w zależności od wieku ubezpieczonego i sumy ubezpieczenia oraz stanu zdrowia.

Indywidualne ubezpieczenie na życie gwarantujące ochronę ubezpieczeniową na wypadek śmierci oraz trwałego i całkowitego inwalidztwa. Określona w umowie suma ubezpieczenia, która w miarę nowych potrzeb ubezpieczonego może ulegać zmianom, jest wypłacana ubezpieczonemu- w przypadku trwałego i całkowitego inwalidztwa- lub- w przypadku śmierci - wyznaczonej przez niego osobie.

12. Inwestycyjne - zabezpieczenia Twojego funduszu emerytalnego

O tym, by zabezpieczyć swoją emeryturę, warto pomyśleć już na początku kariery zawodowej. Powód jest prosty: im dłuższy czas oszczędzania, tym większy komfort życia w przyszłości. Ponadto, jeżeli zaczniemy odkładać pieniądze odpowiednio wcześnie, oszczędności nie staną się dla nas dużym wyrzeczeniem – w zupełności wystarczy wówczas przeznaczyć na ten cel nawet 200 zł miesięcznie.

Jesteśmy Twoim doradcą i przewodnikiem w dziedzinie ubezpieczeń! 

Od nas otrzymasz wyczerpujące informacje o interesujących Ciebie ubezpieczeniach i będziemy najlepszym przewodnikiem po ubezpieczeniach. Otrzymasz także komplet dokumentów ubezpieczeniowych oraz informacjami o tym, jak postępować w razie szkody, a w przypadku jej wystąpienia niezbędną pomoc przy jej zgłoszeniu i likwidacji.

Naszą ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, by zawarcie umowy i korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej było dla Ciebie opłacalne i niekłopotliwe. Najważniejsza korzyść to oszczędność Twoich pieniędzy przeznaczonych na zakup ubezpieczenia dostosowanego do potrzeb Twoich i Rodziny. 

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia ( formularz )

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

UBEZPIECZENIA ROLNE

"Najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe dla gospodarstw rolnych"

Gospodarstwo rolne to dorobek rodziny przekazywany z pokolenia na pokolenie, dlatego powinien być szczególnie chroniony, my posiadamy odpowiednie narzędzia ubezpieczeniowe, aby to dobrze dla Was zrobić.

Nasza oferta obejmuje ważne ubezpieczenia dla Rolników.

1. Ubezpieczenia obowiązkowe:

* Ubezpieczenie budynków w gospodarstwie rolnym
Budynki stanowią zaplecze kapitałowe gospodarstwa, zatem ubezpieczenie ich musi być dokładnie przemyślane. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zaletą jest fakt, że za stosunkowo niską składkę Towarzystwo gwarantuje odszkodowanie za szkody powstałe na skutek zdarzeń losowych w postaci: ognia, huraganu, powodzi, gradu, uderzenia pioruna oraz innych żywiołów.

* Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Ubezpieczenie to chroni osoby trzecie oraz ich mienie przed wypadkami, jakie mogą zdarzyć się w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla osób fizycznych, natomiast osoby prawne mogą ubezpieczyć odpowiedzialność cywilną związaną z prowadzeniem działalności rolniczej oraz posiadaniem mienia w formie ubezpieczenia dobrowolnego.

* Ubezpieczenie upraw rolnych to ubezpieczenie majątkowe, które zobowiązuje Rolników pobierających dopłaty bezpośrednie do ubezpieczenia przynajmniej 50% powierzchni swoich upraw do 30 czerwca każdego roku. Dodatkowo do 50% składki opłaci budżet Państwa. Pamiętaj o swoim obowiązku i ubezpiecz uprawy. 

 

2. Ubezpieczenia dobrowolne:

 * Ubezpieczenia mienia w gospodarstwie rolnym
Poszczególne składniki majątku gospodarstwa rolnego, które zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie, przedstawiają określoną wartość. Szereg nieoczekiwanych zdarzeń może doprowadzić do bardzo wysokich strat w mieniu gospodarstwa rolnego. Warto, zatem objąć ubezpieczeniem, ruchomości domowe, pomieszczenia i budynki gospodarcze, zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody, materiały i zapasy oraz maszyny i sprzęt rolniczy przechowywane w obrębie gospodarstwa.

 * Ubezpieczenie maszyn rolniczych (tzw. Agro - casco) ·Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę maszyn w zakresie dostosowanym do zagrożeń występujących podczas ich eksploatacji. Maszyny i inny sprzęt ubezpieczone są od wypadku, ognia, huraganu, powodzi i innych żywiołów oraz kradzieży lub rabunku. Ubezpieczenie to zawierane jest na czas wykonywania prac polowych - na trzy, cztery miesiące w zależności od wykorzystywania danego rodzaju maszyn rolniczych w pracach polowych.

* Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu.

* Ubezpieczenie zwierząt od padnięcia wskutek chorób, wypadku i uboju z konieczności.

* Ubezpieczenie Ochrony Prawnej i NNW

Wraz z uprawami umożliwiamy zawarcie dodatkowo ubezpieczenia Ochrony Prawnej oraz Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Ubezpieczenie Ochrony Prawnej chroni interes prawny gospodarstwa Rolnika, zapewniając m.in. pomoc prawną przy dochodzeniu własnych roszczeń odszkodowawczych. Ubezpieczenie NNW z kolei gwarantuje wypłatę świadczeń w przypadku śmierci, uszczerbku na zdrowiu oraz długotrwałego pobytu w szpitalu, będących wynikiem nieszczęśliwego wypadku

Jesteśmy Twoim doradcą i przewodnikiem w dziedzinie ubezpieczeń! 

Współpracujemy od wielu lat z towarzystwami ubezpieczeniowymi specjalizującymi się w ubezpieczeniach rolnych. Od nas otrzymasz wyczerpujące informacje o interesujących Ciebie ubezpieczeniach i będziemy najlepszym przewodnikiem po ubezpieczeniach. Otrzymasz także komplet dokumentów ubezpieczeniowych oraz informacjami o tym, jak postępować w razie szkody, a w przypadku jej wystąpienia niezbędną pomoc przy jej zgłoszeniu i likwidacji.

Naszą ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, by zawarcie umowy i korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej było dla Ciebie opłacalne i niekłopotliwe. Najważniejsza korzyść to oszczędność Twoich pieniędzy przeznaczonych na zakup ubezpieczenia dostosowanego do potrzeb Twoich i Rodziny. 

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia ( formularz )

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

UBEZPIECZENIA DLA BIZNESU

"Najlepsze pakiety ubezpieczeń dla małego i średniego biznesu"

Działająca Firma, to oczko w głowie każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy.

Pomożemy Ci dobrać rozwiązania zabezpieczające jej majątek i funkcjonowanie, rozwiązania, które zapewnią maksymalną opiekę nad majątkiem Twojego przedsiębiorstwa oraz ochronę z tytułu szkód wynikających z prowadzonej działalności.

Pożar, kradzież, pozew z tytułu odpowiedzialności cywilnej mogą narazić przedsiębiorstwo na poważne straty. W konsekwencji firma traci stabilność, a nawet upada. Z myślą o stabilnym rozwoju przedsiębiorstw nasza oferta obejmuje doskonałe rozwiązania finansowe dla ochrony Twojej firmy przygotowane w postaci pakietów ubezpieczeniowych przez naszych partnerów, którymi są jedne z najlepszych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Krótki i ogólny opis niektórych produktów ubezpieczeniowych najczęściej poszukiwanych przez klientów:

Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych - standardowy zakres obejmuje takie zdarzenia losowe jak: ogień, wybuch, bezpośrednie uderzenie pioruna, upadek pojazdu powietrznego, grad, deszcz nawalny, huragan, lawina, obsuwanie się ziemi, zapadanie się ziemi, powódź, wydostanie się wody z urządzeń wodno-kanalizacyjnych.

Ubezpieczenie utraconego zysku na skutek zdarzeń losowych - obejmuje ryzyko utraty zysku, jaki ubezpieczający osiągnąłby z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, gdyby nie zaistniały zdarzenia losowe takie jak: pożar, wybuch, uderzenie pioruna i upadek pojazdu powietrznego itd.

Ubezpieczenie maszyn od szkód elektrycznych - obejmuje ochroną maszyny elektryczne od szkód elektrycznych powstałych wskutek działania prądu elektrycznego o parametrach innych niż wymagane dla danego urządzenia, gwarantuje pokrycie wszelkich strat związanych z ich naprawą lub wymianą.

Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń - gwarantuje pokrycie strat powstałych wskutek: wad projektowych i konstrukcyjnych, błędów popełnionych przy montażu, błędów obsługi, wadliwego remontu, transportu wewnętrznego, krótkich spięć i innych przyczyn elektrycznych. Ubezpieczenie pokrywa nagłe i nieprzewidziane straty lub uszkodzenia maszyn, jeżeli wymagają one naprawy lub wymiany na skutek zdarzenia objętego tym ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowlano-montażowych - jest to kompleksowe ubezpieczenie wszystkich ryzyk występujących na placu budowy w zakresie szkód materialnych i osobowych spowodowanych pracami budowlanymi i montażowymi.

Ubezpieczenie obejmuje również okres prób technologicznych i gwarancyjnych oraz wszelkie dodatkowe koszty związane z likwidacją szkód. Okres ubezpieczenia jest dopasowany do harmonogramu prac. Jako opcję dodatkową stosuje się najczęściej BI (ALOP) utracony przyszły zysk z inwestycji.

Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku - obejmuje ryzyka kradzieży z włamaniem i rabunku z różnorodnymi systemami odpowiedzialności oraz możliwością dodatkowego rozszerzenia o ryzyka dewastacji.

Ubezpieczenie wartości pieniężnych w kasie oraz w transporcie na terenie kraju - obejmuje ryzyko kradzieży z włamaniem i rabunku w lokalu oraz podczas transportu gotówki i papierów wartościowych.

Ubezpieczenie mienia w transporcie krajowym i zagranicznym - obejmuje mienie przewożone we wszystkich fazach procesu przewozowego, zakres, w zależności od potrzeb, może obejmować ryzyka elementarne lub ryzyka dodatkowe.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźników i spedytorów - obejmuje odpowiedzialność cywilną przewoźników i spedytorów z tytułu wykonywania przewozów własnymi lub podnajętymi środkami transportu w ruchu drogowym lub dokonywania usług spedycyjnych. Może dotyczyć transportów krajowych i międzynarodowych.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich - przedmiotem ubezpieczenia jest ochrona ubezpieczającego w sytuacji, gdy będzie on zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej przez siebie lub osoby, za które ponosi odpowiedzialność. Ubezpieczenie może obejmować odpowiedzialność deliktową i kontraktową.

Ubezpieczenie produktu od szkód wyrządzonych osobom trzecim - przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego za szkody poniesione przez osoby trzecie w związku z używaniem, zastosowaniem lub konsumpcją produktu określonego w umowie.

Ubezpieczenie ochrony prawnej to ubezpieczenie majątkowe, zapewniające uzyskanie pomocy Adwokata lub Radcy Prawnego, który będzie reprezentował interesy Twojej firmy w sądzie, w zakresie prawa karnego i wykroczeń, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Ubezpieczenie komunikacyjne - obejmuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów, auto - casco i następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z ruchem pojazdów w kraju i za granicą.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby ubezpieczonej. Ubezpieczenie może być zawierane w różnych zakresach, z możliwością dodatkowych rozszerzeń.

Ubezpieczenie pracowników i ich rodzin - może obejmować ubezpieczenie na życie w wielu różnorodnych wariantach, w formie zbiorowej lub indywidualnej. Opcjonalnie stosuje się ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym ( filar systemu emerytalnego).

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia ( formularz )

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

UBEZPIECZENIA DLA BRANŻY MEDYCZNEJ

Działalność w branży medycznej jest szczególnie narażona na roszczenia odszkodowawcze, dodatkowo duża część osób wykonujących zawody medyczne pracuje na kontraktach odczuwając niepokój związany z brakiem zabezpieczenia materialnego w przypadku przerwy w wykonywaniu zawodu. Gabinety medyczne wyposażono w skomplikowany i drogi sprzęt medyczny narażony na szereg ryzyk, które mogą doprowadzić do jego uszkodzenia.

Zabezpieczamy przed skutkiem popełnionych błędów!

Wykonywanie zawodu medycznego to duża odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjentów oraz wiążące się z tym ryzyko popełnienia błędu. Choć nie zawsze da się uniknąć błędów – wpisanych przecież w ryzyko wykonywania tego zawodu - można się zabezpieczyć przed ich skutkami. W tym celu potrzebne jest ubezpieczenie dostosowane do zakresu wykonywanej pracy, formy zatrudnienia czy też rodzaju ryzyka zawodowego.

Działając od lat w środowisku medycznym znamy i rozumiemy potrzeby lekarzy, pielęgniarek i położnych w zakresie ubezpieczeń związanych z wykonywaniem zawodu.

Ubezpieczyciele wychodząc naprzeciw potrzebom branży medycznej przygotowali odpowiednie oferty ubezpieczenia przed wszelkimi tego typu zdarzeniami

1. Odpowiedzialność cywilna

Obejmuje ona zarówno obowiązkowe ubezpieczenia OC wymagane przepisami prawa, jak również ubezpieczenia dobrowolne z tytułu zawodowego udzielania świadczeń zdrowotnych przez osoby świadczące usługi medyczne.

Ubezpieczenie obowiązkowe

Umowę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej powinny zawrzeć osoby, od których zawarcia ww umowy wymaga prawo. Ubezpieczeniem OC jest objęta odpowiedzialność cywilna podmiotu wykonującego działalność leczniczą na terytorium RP, za szkody będące następstwem udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych, które miało miejsce w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie dobrowolne

Ubezpieczenie obowiązkowe nie obejmuje m.in. szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie rzeczy oraz polegających na zapłacie kar umownych. Ubezpieczenie obowiązkowe nie chroni także przed szkodami osobowymi wyrządzonymi bez związku z udzielaniem świadczeń. Nie zabezpiecza ono także wszystkich sfer działalności.

2. Ochrona Prawna

Ubezpieczenie dostępne dla osób wykonujących zawód medyczny

Ubezpieczenie zapewnia osobie wykonującej zawód medyczny ochronę prawną min:

- przy dochodzeniu odszkodowań przez osobę wykonującą zawód medyczny z tytułu czynów niedozwolonych

- przed dochodzeniem odszkodowań skierowanych przeciwko osobie wykonującej zawód medyczny z tytułu czynów niedozwolonych, których następstwem jest szkoda osobowa lub majątkowa, wynikająca zdziałania lub zaniechania w związku z wykonywaniem zawodu

medycznego.

3. Kontrakt - świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy. INTER Kontrakt to ubezpieczenie dedykowane branży medycznej, czyli między innymi lekarzom, pielęgniarkom i położnym oraz przedstawicielom innych zawodów medycznych zatrudnionym na kontrakcie.

INTER Kontrakt to zapewnienie wypłaty świadczenia dziennego w ustalonej wysokości i za określony okres świadczeniowy w przypadku czasowej niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą.

4. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk

Ochroną ubezpieczeniową objęty jest zarówno stacjonarny, jak i przenośny sprzęt komputerowy i medyczny, a także koszty odtworzenia utraconych danych.

Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe w skutek uszkodzenia lub zniszczenia w sposób uniemożliwiający spełnianie przez niego funkcji, do której był przeznaczony oraz utraty w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku. W przypadku sprzętu przenośnego ubezpieczenie obejmuje również ryzyko upadku sprzętu.

Ubezpieczenie obejmuje wszelkie urządzenia elektroniczne wymienione w zestawieniu sprzętu od momentu osiągnięcia gotowości do eksploatacji w miejscu objętym ubezpieczeniem, określonym w umowie.

Jesteśmy Twoim doradcą i przewodnikiem w dziedzinie ubezpieczeń! 

Współpracujemy od wielu lat z towarzystwami ubezpieczeniowymi specjalizującymi się w ubezpieczeniach branży medycznej. Od nas otrzymasz wyczerpujące informacje o interesujących Ciebie ubezpieczeniach i będziemy najlepszym przewodnikiem po ubezpieczeniach. Otrzymasz także komplet dokumentów ubezpieczeniowych oraz informacjami o tym, jak postępować w razie szkody, a w przypadku jej wystąpienia niezbędną pomoc przy jej zgłoszeniu i likwidacji.

Naszą ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, by zawarcie umowy i korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej było dla Ciebie opłacalne i niekłopotliwe.

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia ( formularz )

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

UBEZPIECZENIA WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ, JEJ CZŁONKÓW I ORGANÓW 

Ustawa o własności lokali z 1994 r. wprowadziła na rynek ubezpieczeniowy nowego klienta - wspólnoty mieszkaniowe. Stanowią je właściciele samodzielnych lokali wyodrębnionych z jednej nieruchomości. Uiszczają oni na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną zaliczki w formie bieżących opłat, które są ustalane w oparciu o planowane wydatki. Wspólnota nie będzie, zatem posiadać środków na pokrycie kosztów związanych z wypadkami losowymi, czy obowiązkiem naprawienia szkody.

Pożądanym narzędziem w zarządzaniu wspólnotami są, zatem ubezpieczenia.

Podstawowe rodzaje ubezpieczeń wspólnoty, jej członków i organów to: ubezpieczenia mienia od żywiołów, ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości wspólnoty i członków wspólnoty.

Wymienione wyżej ubezpieczenia funkcjonują już w wielu wspólnotach, są jednak zawierane w sposób nieprzemyślany, ponieważ zawierający te ubezpieczenia nie mają wiedzy na temat ubezpieczeń kierują się najczęściej emocjami i najniższą ceną. Tego typu umowy ubezpieczenia mogą okazać nie przydatne w przypadku poważnej katastrofy.

1. Ubezpieczenie mienia wspólnoty, czyli budynków i budowli

Ubezpieczenia mienia od ognia i innych żywiołów:

Zakres obejmuje szkody powstałe w wyniku zdarzeń - pożaru, wybuchu, uderzenia pioruna oraz upadku statku powietrznego, jego ładunku lub części, huragan, powódź, spływ wód po zboczach, grad, deszcz nawalny, zaleganie śniegu, osunięcie się ziemi, zapadanie się ziemi, lawina, trzęsienie ziemi, dym i sadza, huk ponaddźwiękowy, uderzenie pojazdu, szkody wodociągowe - od szkód związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem instalacji wodociągowej, ogrzewczej, kanalizacyjnej lub technologicznej.

Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk - All Risks

Zakres ubezpieczenia obejmuje zaistniałe w okresie ubezpieczenia nagłe i niespodziewane szkody, polegające na fizycznym uszkodzeniu, utracie lub zniszczeniu ubezpieczonego mienia spowodowane przez zdarzenia losowe z wyjątkiem okoliczności wyłączonych z ochrony ubezpieczeniowej.

Dodatkowe koszty objęte ubezpieczeniem:

Poniesione i udokumentowane przez Ubezpieczonego koszty zabezpieczenia przed szkodą, lub koszty poniesione w celu zmniejszenia rozmiarów szkody w ubezpieczonym mieniu, oraz koszty związane z uprzątnięciem pozostałości po szkodzie, łącznie z kosztami rozbiórki i demontażu części niezdatnych do użytku.

Ustalenie wartości, czyli suma ubezpieczenia

Wartość odtworzeniowa

Suma ubezpieczenia dla budynków określona jest wg umownej wartości odtworzeniowej, gdzie przez umowną wartość odtworzeniową budynków dla potrzeb umowy ubezpieczenia przyjmuje się wartość wynikającą z przemnożenia wartości - jednego m2 powierzchni obejmującej koszty budowy budynku o takich samych parametrach technicznych przez ogólną powierzchnię wyrażoną w m2.

Wartość rzeczywista

Suma ubezpieczenia dla budynków określona jest wg umownej wartości odtworzeniowej, gdzie przez umowną wartość odtworzeniową budynków dla potrzeb umowy ubezpieczenia przyjmuje się wartość wynikającą z przemnożenia wartości - jednego m2 powierzchni obejmującej koszty budowy budynku o takich samych parametrach technicznych przez ogólną powierzchnię wyrażoną w m2 pomniejszone o stopień zużycia budynku.

2. Ubezpieczenie OC wspólnoty mieszkaniowej z tytułu posiadania nieruchomości

Zakres ubezpieczenia: Zawarcie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania nieruchomości zapewnia wspólnocie mieszkaniowej pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim w następstwie czynu niedozwolonego, powstałych wskutek zdarzenia zaistniałego w okresie ubezpieczenia. Odpowiedzialnością objęte zostaną zarówno szkody osobowe, polegające na uszkodzeniu ciała, wywołaniu rozstroju zdrowia, spowodowaniu śmierci, jak również szkody rzeczowe dotyczące zniszczenia, uszkodzenia lub utraty mienia przez osobę trzecią.

Rozszerzenie wariantu podstawowego o dodatkową klauzulę za szkody wyrządzone osobom trzecim przez podwykonawców ( przedsiębiorstwa remontowe, budowlane, sprzątające), z którymi wiąże ubezpieczającego umowa cywilno– prawna, a za którego będą ponosić odpowiedzialność jak za własne działania.

Jesteśmy Twoim doradcą i przewodnikiem w dziedzinie ubezpieczeń! 

Współpracujemy od wielu lat z towarzystwami ubezpieczeniowymi specjalizującymi się w ubezpieczeniach wspólnot. Od nas otrzymasz wyczerpujące informacje o interesujących Ciebie ubezpieczeniach i będziemy najlepszym przewodnikiem po ubezpieczeniach. Otrzymasz także komplet dokumentów ubezpieczeniowych oraz informacjami o tym, jak postępować w razie szkody, a w przypadku jej wystąpienia niezbędną pomoc przy jej zgłoszeniu i likwidacji.

Naszą ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, by zawarcie umowy i korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej było dla Ciebie opłacalne i niekłopotliwe.

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia ( formularz )

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

UBEZPIECZENIA ONLINE

Acti OCHRONA - Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia grupowe: NNW, na życie i zdrowotne

 

Chcę ubezpieczyć - online

Dodatkowych informacji udzieli: 

Grażyna Wilczyńska Agent Ubezpieczeniowy

Mobile: 509 305 631
e-mail: Grazyna.Wilczynska@wilczynski.com.pl

Adres naszego biura w Iławie:
14-200 Iława ul. Jagiellończyka 16 lok 217 
Telefon: 89 648 3545    89 648 9080
e-mail: agla@post.pl
www.wilczynski.com.pl

 

Informacje o oczekiwanym ubezpieczeniu

Imię

Nazwisko

Nazwa Firmy

Miejscowość

Adres

Telefon

Data spotkania

Miejsce spotkania

Przedmiot ubezpieczenia - opis przedmiotu ryzyka

Zakres ubezpieczenia, – od jakich zdarzeń, szkód, na wypadek

Uwaga: Wprowadzone przez Państwa dane mogą być wykorzystywane przez nas jedynie do przygotowania wstępnej propozycji projektu ubezpieczeniowego i skontaktowania się z Państwem w celu ustalenia dalszych kroków współpracy. Wszystkie informacje przekazane przez Państwa traktowane są, jako poufne, zgodnie z przepisami prawa i odpowiednich ustaw.

Biuro jest czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od. 8.00 do 16.00

Możliwe jest umówienie indywidualnego terminu spotkania zarówno w czasie godzin pracy biura jak i poza godzinami pracy biurowej. Wykonanie procedury zawarcia umowy ubezpieczenia jest możliwe także w formie korespondencyjnej ( poczta elektroniczna, poczta tradycyjna, kurier ). Działalność prowadzimy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, możliwa jest więc obsługa Państwa ubezpieczeń na terenie całego Kraju, ograniczają je jedynie nasze z Państwem umowy i opłacalność biznesowa.

Główne menu Kontakt

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.